Charón

Hotel-Škôlka-Výcvik


"krok za krokom" 

Máte ťažkosti so svojím štvornohým miláčikom a neviete ako na neho?

Spoločne zdoláme prekážky, vychováme príjemného spoločníka do rodiny aj do mesta.

..."krok za krokom"...vyrovnaný, priateľský, sebavedomý, unavený psík je dobrý psík. :)


(Socializácia je súčasťou výchovy/výcviku a neprebieha len na cvičisku v skupine raz týždenne alebo mesačne!)

Čo sa psík naučí počas výcviku, nezostane v ňom natrvalo! Keď cviky psovod neopakuje (nielen raz týždenne/mesačne), tak sa výkon psa znižuje, prestáva reagovať na povely, začína pracovať nepresne! Preto je potrebné pravidelne, správne a dôsledne so psom cvičiť! 

Cieľom tréningu nie je len udržať psa na úrovni, ktorú sme dosiahli počas tréningu, ale upevniť a zdokonaliť jeho výkon aj v náročnejších podmienkach!


Čo so sebou priniesť?

(Psík musí prísť na tréning hladný)

- očkovací preukaz

- obľúbené pamlsky, hračku, pevné vodítko (nie flexi)

- sáčok na výkaly


Teším sa na Vás! :)



"Človek dostane to, čo posiluje - nie to, o čom si myslí, že posiluje".

                                       - Bob Bailey


Mýty o trénovaní psa: (pár slov k tomu)

Dôležité body, ktoré si treba zapamätať a podľa toho sa riadiť, potom bude spokojný majiteľ psíka, ale aj psík. (Často sa na tieto body zabúda, alebo ignorujú)! 

Mýtus 1 - Starého psa novým trikom nenaučíte ...(je to už náročnejšie.)

Mýtus 2 - Šteniatko zo zlého správania vyrastie...(Nevyrastie. Psa treba vychovávať, usmerňovať, aby sa to nezhoršilo.)

Mýtus 3 - Hra "preťahovanie lanom" môžu u psa vyvolať agresivitu...(ešte žijem a ostatní tiež :d )

Mýtus 4 - Keď sa psík vnútri pociká, treba ho potrestať...(treba napomenúť ak psíka pri tom pristihneme, ale je potrebné často chodiť von s ním a pochváliť.)

Mýtus 5 - Nie každé plemeno sa dá vycvičiť...(dajú sa vycvičiť, ale nie všetci dávajú rovnaký výkon. Treba brať do úvahy plemeno. Nie každý pes je malinois. Podľa našej povahy, možností si treba vybrať psa a nie podľa toho aký je pekný. Potom ten pes sa necíti dobre a nastávajú rôzne problémy a doplatí na to majiteľ, pes a kto vie kto ešte.)

Mýtus 6 - Šteniatka sa nedajú vycvičiť. Treba počkať kým vyrastú...(videl som šteniatka vyrásť bez výchovy a niekedy zo psa vyrástie likvidátor, bojko, drzúň atd.-je to individuálne.)

Mýtus 7 - Ak budete používať pamlsky pri tréningu, pes nikdy nevykoná povel bez odmeny...(naučí sa. Najlepšie ak sa to kombinuje s mechanickou metódou. Kombinácia je najefektívnejšia, ak máme takú možnosť. Osvedčená technika. Policajti to tiež využívajú. Zlatá stredná cesta. Všetko podľa potreby. Individuálny prístup.)

Mýtus 8 - Cvičiteľ psov Vášho psa vychová za Vás...(hrozný Nezmysel! Výchova je na majiteľovi. Hotel je len na postráženie psa, kým ste na dovolenke a škôlka-výcvik je na rozrobenie základnej poslušnosti ako ľahší štart pre majiteľa. Nebude naprogramovaný na 10 rokov.)

SKUTOČNOSŤ!: Veľa majiteľov psov si myslí, že tréner, odvedie všetku prácu a pes bude zázračne vycvičený. Samotná myšlienka odovzdania problematického psa do rúk trénera a potom vrátenie "vycvičeného" psa je úplný nezmysel. Psy nie sú roboty čo sa dá naprogramovať. Tajomstvo úspešného psieho výcviku (okrem trpezlivosti a dôslednosti) spočíva v získaní si jeho rešpektu a dôvery!

Mýtus 9 - Socializácia prebieha len vo výcvikovom areáli v skupine raz - dvakrát týždenne... (alebo chodievať na prechádzky len do lesa (alebo nechať psa v hoteloch od mala pravidelne a ledva sa mu venovať je nezodpovedné, krátkozraké...Pes rastie, starne a nie je jedno čo z neho vyrastie.)

SKUTOČNOSŤ!: Socializácia je súčasťou výchovy/výcviku a neprebieha len na cvičisku v skupine raz týždenne alebo mesačne!

...

6 spôsobov, ktorými svojho psa podporujete v zlom správaní:

- odmeňujete psa za zlé správanie

-nedoprajete psovi dostatok pohybu

-netrénujete pravidelne-nemáte stanovené pravidlá, hranice

-nedodržiavanie pravidiel rázne

-venujete pozornosť zlému správaniu a dobrému nie

...

Prečo nepúšťame psov hromadne sa hrať? 

(či už počas ubytovania alebo na skupinovom výcviku...)

Kvôli bezpečnosti...

...keďže my neselektujeme psov ako inde(často prijímajú len slušných a vyrovnaných do hotela), ale prijímame v podstate všetkých (Zatiaľ. Pes je vyhodený vtedy, ak si už majiteľ nedá povedať a jeho pes už napáda človeka), všetky povahy a plemená. 

Nedá sa ich púšťať hromadne. Je to riziko. Sú to zvieratá. Každý pes je iný. Hrozí bitka a jedna bitka môže vyvolať reťazovku. Môže sa to skončiť škaredými ranami alebo smrťou.

Príklad: Chodievajú k nám aj z iných hotelov a majiteľ psíka sa nás pýta či budú spolu psíci, lebo ich pes bol napadnutý väčším psom a poranil ho. .....alebo príde psík z iného cvičiska a tam niekedy tiež púšťajú hromadne a nastane bitka.

My to nerobíme týmto štýlom. Ak 2-3 vychádzajú, tak sa pohrajú.(Sučka a pes)(ako vidieť aj vo videách), ale hromadne ich nepúšťame, lebo k nám prichádzajú často drsňáci, nesocializovaní, nedisciplinovaní atď...

Je krátkozraké si myslieť (i keď sú vybraní len milí psíci. Sú to zvieratá.), že sa nemôže nič stať na hromadnom len preto, lebo momentálne krásne vychádzajú. Stačí sekunda a bitka už prebieha, a potom buď jeden ustúpi alebo jeden zomrie.

Poznáme veľa psov, ktorí neboli v hromadnom a sú socializovaní. To nie je podmienka, aby pes bol socializovaný. Stačí, ak je v kontakte a je správne vedený, vychovávaný, chodí "do sveta"... atď...

Snažíme sa dávať pozor, byť opatrní, a preto bezpečnosť je na prvom mieste. 

Tešíme sa na Vašich miláčikov. :) 


Výchova (od malička)-socializácia-výcvik-psychológia=ruka v ruke

V skratke: Ako som už spomínal viackrát a opakujem(väčšinou zbytočne), že výchova sa robí od malička a k výchove patrí aj socializácia, výcvik i tá psychológia, ktorú sa snažia oddeliť do samostatnej skupiny(robia z toho len biznis). To všetko ide ruka v ruke. 

Od začiatku zákazníkom psíčkárom vysvetlujeme načo treba dbať od mala, aby nemal s vlastným psom v budúcnosti ťažkosti. Všetko je vysvetlené dopodrobna, opakovane, kým sa to nedostane "do krvi." 

Našim cieľom je spokojný zákazník. Usmerňujem, zaúčam, aby si to zákazník(psovod) osvojil správnu metódu, prístup a všetko čo k tomu patrí...

Poslušný, vyrovnaný, disciplinovaný psík = spokojný zákazník. :)

žial...na to, aby bol výsledok je potrebné nielen drina, trpezlivosť, ochota a pod., vypočuť si teóriu, ale aj aplikovať pravidelne, dôkladne všetko čo odznelo na hodine.

Prax hovorí /nie sme včerajší amatéri ako si to môžu myslieť "všetko viem" psíčkári/, že (česť výnimkám) neaplikujú trpezlivo, dôkladne odznenú teóriu. Nemajú ochotu svojho psa vychovávať a očakávajú, aby pes bol tip top na lusknutie. (Odporúčame radšej si kúpiť plyšového psíka. Garantujeme, že bude nenáročný tip top) :)

Stretávame psíčkárov, ktorí namiesto toho, aby vychovávali svojho psa od mala, (ako im to vysvetlujem a varujem dopredu, ak to nebudú dodržiavať, nastane problém), tak radšej si nájdu lahkú cestičku a vyskúšajú tzv. psychológiu kde zistia, že vlastne to ani nestačí...Prečo asi... lebo súčasť výchovy nie je len psychológia v štýle Cézar Milan. (aj mne sa páči, ale takto samostatne to nefunguje. Každý pes je iný. Samotná psychológia nedáva 100% úspech).

Stalo sa nám, že zákazníci nepočúvajú naše rady, skúsenosti, varovania (akože nevadí. Nie je to náš psík, lenže...) zo psa môže vyrásť nesocializovaný, neznesiteľný, nevyspytateľný, nebezpečný pes... To ešte pochopíme, ale to nie, ak bol zákazník varovaný, usmernený, poučený do detailov a napriek tomu nás predhodia druhým, že my sme zle vychovali, "pokazili" psa... :(

Naša ochota pomôcť sa otočilo proti nám v štýle ohovárania a osočovania,... tak to je silná káva... Ponaučenie pre nás. :(

Mýtus - Cvičiteľ psov Vášho psa vychová za Vás...(hrozný Nezmysel! Výchova je na majiteľovi. Hotel je len na postráženie psa, kým ste na dovolenke a škôlka-výcvik je na rozrobenie základnej poslušnosti ako ľahší štart pre majiteľa. Nebude naprogramovaný na 10 rokov.)

SKUTOČNOSŤ!: Veľa majiteľov psov si myslí, že tréner, odvedie všetku prácu a pes bude zázračne vycvičený. Samotná myšlienka odovzdania problematického psa do rúk trénera a potom vrátenie "vycvičeného" psa je úplný nezmysel. Psy nie sú roboty čo sa dá naprogramovať. Tajomstvo úspešného psieho výcviku (okrem trpezlivosti a dôslednosti) spočíva v získaní si jeho rešpektu a dôvery!

Mýtus - Socializácia prebieha len vo výcvikovom areáli v skupine raz - dvakrát týždenne... (alebo chodievať na prechádzky len do lesa (alebo nechať psa v hoteloch od mala pravidelne a ledva sa mu venovať je nezodpovedné, krátkozraké... Pes rastie, starne a nie je jedno čo z neho vyrastie.)

SKUTOČNOSŤ!: Socializácia je súčasťou výchovy/výcviku a neprebieha len na cvičisku v skupine raz týždenne alebo mesačne!

Pozdravujeme Vašich pesanov. Tešíme sa na Vás. :)

Výcvik Psov Charón